Piątek 20 Lipiec 2018 Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Goście u "bram" kleczewskiej książnicy...
  
Menu

 
 
 
   

Wprowadzanie dzieci w świat literatury przez „bramy” kulturalnych przeżyć w ich najmłodszych latach, to szczególny dla nich czas… Czas, który pozwala im kształtować nie tylko wyobraźnię, ale swoje własne przyszłościowe wnętrze. Z taką właśnie myślą i z takim właśnie przekazem przyjęła grupę wyjątkowych gości dyrektor kleczewskiej Biblioteki, p. Magdalena Siupa i jej wyjątkowi pracownicy.

Biblioteka w Kleczewie to miejsce szczególne w ostatnich miesiącach. Miejsce, które ukazuje nam różne formy kulturalnej rozrywki dla każdej grupy wiekowej. Tym razem w kleczewskiej książnicy pojawili się goście, którzy przybyli do nas z Ukrainy, a dokładnie z zaprzyjaźnionego z naszą gminą Koziatynia. Grupa dzieci i młodzieży wraz ze swoimi opiekunami z Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w tej miejscowości, przebywa do 16 lipca na wakacjach w Budzisławiu Kościelnym. Podążając po naszej gminie, mieli już okazję zwiedzić takie miejsca jak plaża w Trębach Starych, wiatrak Szczepan, Park Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie, czy też kleczewską koparkę. Kolejnym punktem była wspomniana wizyta w miejskiej Bibliotece, gdzie pod okiem pani dyrektor i jej pracowników mogli spędzić miło czas i rozwijać swoje talenty.

Przed gmachem budynku, przy pięknej pogodzie, która w ostatnich dniach przed wizytą dzieci nas nie rozpieszczała, pani Beata Wadelska przeprowadziła warsztaty malarskie. Dzieci mogły zdobywać wiedzę na temat malarskich trików, a wszystko to w ogromnym skupienia, jednak z uśmiechami na twarzach i poparte piękną wyobraźnią młodych adeptów tej sztuki. Malarska magia to jednak nie jedyna niespodzianka, która tego dnia była przygotowana przez bibliotekę. Pani Dorota Berthold przeniosła gości w dawne czasy, pokazując jak żyło się kiedyś w naszym kraju, zabierając najmłodszych do Izby PRL, która jest stworzona w kleczewskiej książnicy.

Sekundy, minuty i godziny tego dnia szybko upływały, wrażeń było dużo, jednak punktem kulminacyjnym był teatrzyk, coraz bardziej znany i ceniony już na całym świecie, a mianowicie teatrzyk kamishibai.

To specyficzna forma rozrywki. Ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie papierowych „slajdów”, które na odwrocie mają treść przekazywaną widowni. Walory takiej teatralnej formy pomagają osiągnąć magiczny efekt w dziecięcej wyobraźni. Narrator Magdalena Siupa odczytywała tekst i kolejno odkładała karty, a przed widownią pojawiały się kolejne ilustracje utrzymujące zainteresowanie bajkowego świata.

Opowiadania teatrzyku kamishibai mogą być zarówno magią nowoczesnych opowiadań, jak i tych tradycyjnych, dzięki którym mamy możliwość powrotu do naszego dzieciństwa i wszystkich tych bajek, powoli już zapomnianych.

To był kolejny wyjątkowy biblioteczny dzień w wyjątkowym towarzystwie.

Zdjęcia do artykułu
 

 
wszystkich zdjęć: 6
 
«« wstecz
drukuj
  
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 08:00 - 16.00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 08:00 - 16.00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 09:00 - 13:00
  
Jaką literaturę czytasz najczęściej?
Piekną
Popularno-naukową
Techniczną
Science-fiction
Romanse
Obcojezyczną
Data utworzenia:
19 Wrzesień 2007
Zobacz wyniki | Głosuj »    
 
 
on line: 1 odwiedzin: 613916
[Valid RSS]
Strona główna|Historia|Księgozbiór|Działalność|Usługi|Kontakt|Polityka prywatności|      
© 2007 - 2018 Biblioteka Publiczna w Kleczewie